Asfaltový střešní šindel Katepal Foxy - hnědý


Foxy je novinkou v nabídce šindelů. Zaujme tvarem kosočtverce, který imituje vláknocementové krytiny.
Jedinečnost tvaru. Životnost 50-60 let. Modifikovaný šindel se zárukou 30 let.

SKLADEM

  • 1 m² - vyberte balení
  • balení 3 m²
  • 442 Kč

  • 398 Kč

  • 329 Kč bez DPH

Balení po 3 m?. Objednávejte ucelená balení!

Finský SBS modifikovaný asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL.

  • Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáFinské SBS modifikované šindele KATEPAL mají životnost 50-60 let
  • Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáAsfaltové střešní šindele KATEPAL s vysokou zárukou 30 let
  • Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáŠindele s dvojnásobnou životností oproti oxidovaným šindelům
  • Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáKvalitní asfaltové střešní šindele KATEPAL za velmi rozumnou cenu

Asfaltový střešní šindel Foxy

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáŠindel Foxy se vyznačuje svým kosočtvercovým tvarem, jehož honosný vzhled umocňuje kombinace patřičné barvy a černého kameniva.

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáŠindel Foxy vyniká velice dobře na menších i větších plochách a je tak univerzální střešní krytinou.

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáFoxy je střešní krytina určená k pokrytí naprosto všech typů střech a je jako jeden z mála bitumenových šindelů používán i v památkových zónách.

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáDesign šindele Foxy byl vymýšlen s ohledem na množství střech s vláknocementovými krytinami, oproti kterým má celou řadu předností.

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáStřešní šindel Foxy black - černá byl dokonce zvláště vyroben pro ČR a SR, kde jsou vláknocementové krytiny v černé barvě velice tradiční záležitostí.

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáŠindel Foxy je tak převážně vhodný pro rekonstrukce starších eternitových střech, neboť vytváří perfektní imitaci těchto starších krytin a jejich současných nástupnic, tedy vláknocementových krytin.

Střešní asfaltový šindel Foxy je, jako celá výrobní řada firmy KATEPAL Oy, SBS modifikovaný a má celoplošné lepení.

Balení a pokládka střešního asfaltového šindele KATEPAL

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáV jednom balení je 5,5 m2 plošného materiálu, ale díky překrytí se z jednoho balení asfaltového šindele vytvoří přesně 3 m2 hotové střechy (na nejvíce zatíženém místě jsou tři vrstvy). V každém balení je 22 šindelů o rozměru 1 x 0,32 m.

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáNominální tloušťka šindelových pásu v místě lepení je 3 mm, dle EN 544 není výrobce asfaltových šindelů povinen tento údaj uvádět, neboť sledovaným parametrem zmíněné normy je nominální hmotnost plošného materiálu šindele. Při výběru šindele, tedy není jeho tloušťka rozhodujícím parametrem, neboť jde hlavně o kvalitu asfaltové hmoty a její odolnost proti stárnutí (pro představu - oxidované šindele mají tloušťku zhruba 4 mm, ale jejich životnost je o cca polovinu nižší než u modifikovaných asfaltových šindelů, které mají tloušťky okolo 3 mm).

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáŠindelové pásy jsou celoplošně lepící, a proto jsou opatřeny ochrannou fólií, která se při pokládce strhává. Asfaltové střešní šindele před pokládkou nezapomeňte namíchat ze 4 až 5 náhodně vybraných balení, vzhledem k přírodnímu charakteru posypového materiálu. Se samotnou pokládkou pak s namíchanými pásy začněte od středu střechy, tak ať překryjete prořezaná místa okapového pásu a postupujte směrem k okrajům střechy, po jednotlivých řadách až k vrcholu střechy.

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáKaždý pás šindele se přibíjí 4 ks hřebíků na důmyslných místech, tak ať se probíjí i další vrstvy pod samotným přibíjeným asfaltovým pásem.

Finský asfaltový (bitumenový) střešní šindel KATEPAL - FOXY hnědáPři výpočtu plochy střešní krytiny nezapomeňte připočítat cca 2 - 5 % na odpady.

Technická podpora:
+420 602 743 816

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odeslat dotaz!
Známka 
2022-01-10

Pro rekonstrukci střechy staršího RD jsem potřeboval vybrat lehkou, ale zároveň velmi odolnou střešní krytinu, která by odolávala dobře i nepříznivým vlivům počasí. Po dlouhém vyhledávání porovnávání jsem vybral finský šindel KATEPAL Foxy.
Pokládku jsme svěřili firmě, s mým výběrem byli spokojeni a pochvalovali si kvalitu. Tvar kosočtverce vypadá na střeše skvěle.

Známka 
2022-01-10

Naše zahradní chatka potřebovala vyměnit krytinu. Volba padla na bitumenový šindel Foxy, jelikož jsme potřebovali kvalitní a vysoce odolný materiál. Foxy tyto předpoklady splňuje. Každý šindelový pás má z rubu celoplošné lepící plochy, což zvyšuje její odolnost i pevnost, a navíc je možné na pásy v případě nutnosti stoupnout. Šindel Foxy je vhodný i na příliš šikmé střechy a odolný v každém počasí. A když je střecha hotová, vypadá velice pěkně a decentně. Doporučujeme.

Známka 
2022-01-10

Krytinu šindel Foxy jsem koupil na doporučení souseda a pokrývač byl spokojený. Chválil, že se mu s touto krytinou dobře pracovalo. Navíc hnědý odstín krytiny našeho rekreačního domku skvěle zapadá do krajiny.

Napište recenzi

Napsat recenzi

Asfaltový střešní šindel Katepal Foxy - hnědý

Asfaltový střešní šindel Katepal Foxy - hnědý

Foxy je novinkou v nabídce šindelů. Zaujme tvarem kosočtverce, který imituje vláknocementové krytiny.
Jedinečnost tvaru. Životnost 50-60 let. Modifikovaný šindel se zárukou 30 let.

Napsat recenzi

Odvětrávací prvek určený pro odvětrání střechy u hřebene. Dodává se v celoplastové úpravě, a to v...

Prvek určený pro prostupy střešní rovinou ( výstupy odvětrání kanalizace, digestoří apod. )....

Lepidla jsou potřebná k řešení detailů na střechách, obzvláště při konstrukci úžlabí, okapních...

Podkladová pískovaná lepenka z SBS modifikovaného bitumenu pod šindele KATEPAL, zaručující 30-ti...

Vrchní hydroizolační pás určený k vykrývání úžlabí. Úžlabí je nejzatíženější část střechy a měla...

Bezpečnostní prvek určený pro zapracování do šindele u střech s vyšším sklonem nebo u míst střech...

Vrstva určená pouze k vyrovnání nerovností podloží. Materiál této geotextilní vyrovnávací vrstvy...

Fólie určená do skladby dvouplášťových střech, je plně kontaktní - možný kontakt s izolací. Fólie...

Spojovací materiál pro kotvení šindelových pásů. Dodáván v délce 20, 25, 35, 43 a 60 mm. Délka by...

Pás určený pro založení okapového pásu a připravený pro krytí hřebenů a nároží střechy. Dodává se...

Modifikovaný tavitelný vrchní pás pro místa se sklonem do 12°, kde není možné použít šindelové...

Výlez je určen pro výstup na střešní plochu převážně u komínů. Okno je opatřeno 4 mm tlustým...

Podkladová fólie z SBS modifikovaného bitumenu pod šindele KATEPAL, zaručující 30-ti letou záruku...

Prvek určený pro prostupy střešní rovinou ( anténní a jiné prostupy ). Plastový díl v černé...

Modifikovaný tavitelný spodní / střední pás pro skladby střech s nižším sklonem do 12°.

Mech stop KATEPAL K-10 odstraňuje mechy, lišejníky, řasy a zároveň zabraňuje jejich růstů....

Ventilační, větrací turbína LOMANCO BIB 12 k odvětrání střešního pláště. Ventilační turbína...

Ventilační, větrací turbína LOMANCO BIB 14 k odvětrání střešního pláště. Ventilační turbína...

Sdílení:

Facebook Twitter