Univerzální okapový / hřebenový pás Katepal (20 / 12 bm)


Pás určený pro založení okapového pásu a připravený pro krytí hřebenů a nároží střechy. Dodává se v baleních pro každý typ šindele. Doporučený produkt – garance hydroizolace okapních hran, hřebenů a nároží !

  • SLEVA:   -10%

    1 416 Kč s DPH

  • 1 170 Kč bez DPH

  • Původní cena včetně DPH:

    1 573 Kč

Skladem

Asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)Jedná se univerzální balení, které lze použít dvojím způsobem, a to na:

A / Okapový pás

Asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)Asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)po „zalepenkování“ a oplechování střechy je nutné začít krýt střechu od okapní hrany originálním univerzálním okapovým/hřebenovým pásem, který má obrovskou výhodu ve velké prolepené styčné ploše, která tak lépe přilne k oplechování okapní hrany a nemůže tak dojít k zatečení pod šindel, zvlášť v zimním období, kdy je obtížnější odvod vody z podokapních žlabů. V 1 balení originálního okapového pásu je 20 rovinných pásů o rozměru 1 m x 0,25 m, což vystačí na pokrytí 20 bm okapní hrany (při kladení „na tupo“ vedle sebe). Tento pás je navíc předřezaný pro krytí hřebene, takže případné zbytky lze dále využít. Schéma tohoto pásu na obrázku níže.

B / Hřebenový pás

Asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)Asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)po dokončení pokládky až k hřebenu střechy je nutné zakončit střechu univerzálními okapovými/hřebenovými pásy. Tyto pásy mají větší poměr modifikátoru, dají se tak lépe tvarovat a jejich rozměr a přilnavost je mnohem větší, než když se hřeben zakrývá z laloků klasického šindelového pásu, což je navíc velice pracné a finančně obdobně náročné (vzhledem k množství odpadu) jako použití univerzálních okapových/hřebenových pásů. Hřebenové pásy se získají rozdělením okapových pásů, kterých je v balení 20 kusů o rozměru 1 x 0,25 m (viz. obrázek níže), které jsou připraveny pro příčné rozdělení tak, že se z každého kusu dají vytvořit 3 menší kusy o rozměru 0,33 x 0,25 m.

Asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)Těmito kusy se pak hřeben překrývá delší stranou (0,33 m) se vzájemným překryvem 5 cm a z jednoho kusu se tak získá 0,2 bm hotového hřebene, což znamená, že z balení univerzálních okapových/hřebenových pásů (20 ks po 1 m okapových pásů = 60 menších kusů po 0,33 m hřebenových pásů) se zakryje 12 bm hřebene / nároží, neboť krytí nároží je totožné. Ve své podstatě to znamená, že pokud znáte celkovou délku hřebenů a nároží, stačí jí vydělit 12 bm a zaokrouhlit na celá balení směrem nahoru.

Spotřeba:

Asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)V případě použití jak na okapní hranu, tak na hřebeny a nároží se v závislosti na jejich délce řídí tímto pravidlem:
Celková délka okapových hran / 20 bm + celková délka hřebenů a nároží / 12 bm = počet balení univerzálních okapových / hřebenových pásů ( zaokrouhleno směrem nahoru na ucelená balení ).

V případě použití pouze na okapní hrany:

Asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)1 balení = 20 bm

V případě použítí pouze na hřebeny a nároží:

Asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)1 balení = 12 bm

(Nepovinné)
*(Povinné pro zaslání odpovědi)
(Nepovinné)
Odeslat dotaz!

Sdílení:

Facebook Twitter